Çelik Raf Sistemleri

Çelik raf uygulamaları konusunda firmamız tüm illerde etkinlik göstermektedir. İstanbul dışı çalışmalarda çelik raf adetlerine gore imalat sürecimiz vardır. Çok adetli işlerde rafların sevkiyatı kamyon veya tırlar ile yapılmaktadır. Yapılan görüşmeler sonrasında kullanılacak rafların adetleri tespit edilir.
Rafların sevkiyatı yapılmadan ilkin, çelik rafların kurulacak yerin durumuna göre montaj için takım sağlanır. Kurulacak çelik rafların adetlerine nazaran raf montaj ekibi gönderilir. Raf montajı meydana getirecek personelimiz montaja gelmeden önce rafların montajı hakkındaki bilgilendirilir. Keşif sonrası isteğinize bakılırsa meydana getirilen raf yerleşim planı kurulum yapacak personele verilir.Ve plan üzerinde rafların kurulumu hakkındaki bilgi verilir.
Çelik raf sistemlerinde yapılan keşif ve projelendirme için fiyat talep etmiyoruz. Firmamızda çelik rafları deneyimli personel tarafından autocad çizim programında tasarımı yapılmaktadır. İstenildiği zaman rafların 3 boyutlu çizimi de yapılabilir. Çelik raf montajı esnasında deponuzun yada arşiviniz montaj kurulumuna uygun olmadığı zamanda rafları müsteriye teslim edilerek yerin boşaltılmasını rica edilir. Eğer gün içinde raf montajı için uygun emek verme eğer olmazsa yerin boşaltılması beklenir. Raflar genellikle arşivlerde ve depolama rafları olarak kullanılan bir raf sistemidir.
Klasör rafları diye de tercih edilen raf sistemidir. Çelik raflar yedek parça depolarında da kullanılmaktadır. Banka arşivlerinde klasör rafı olarak olmazsa olmazlardandır. Tercih edilmesi sebebi maliyet olarak diğer raf sistemlerine göre fiyatı uygun olmasıdır. Ayrıca sıklıkla ecza depolarında da kullanılmaktadır. Tercih edildiği zaman çelik rafların yanları ve arkaları sac ile kapanabilir. Müşteri taleplerine göre ürünlerin raf üzerinde karışmaması için hakaretli veya sabit olarak seperatör uygulaması yapmaktayız.
Ayrıca klasör ve dosyaların ünitelerde sağa ve sola düşmemesi için çelik raf lama uygulaması yapmaktayız. Bu sistemde klasörler raf ünitelerinden düşmemektedir. Cıvatalı olması sebebiyle çok kolay bir şekilde istenildiği zaman sökülüp takılma özelleğine sahiptir. İstenilen talep doğrultusunda,alan ve yüksekliğinize göre uygun ürünler tarafınıza sunulur.

Çelik raflarda, rafların üstüne gelecek ağırlığa göre tabla ve profil kalınlıklarını değiştirebilir. Standart ölçülere sahip raflar istenildiği zaman özel ölçülerde de imal edilebilir. Elektrostatik toz boya ile boyanan sistemde istenilen ral koduna görede boyanabilir. Firmamız çelik rafları standart olarak Ral 7012 olarak gri renkte üretmektedir. Rafların profillerinde yerlerinizin çizilmemesi için profillerin altına plastik taban uygulaması yapmaktayız. Ürünlerin sevkiyatları genelikle beşerli paketler halinde yapılmaktadır. Ayrıca firmamızda ikinci el çelik raf satışı yoktur.

İstanbul dışı sevkiyatlarda yardımcı ürünler olan cıvata-somun ve plastik tabanları, kaybolmamaya karşı raf paketlerin içinde göndermekteyiz. Ürünlerimizin tamamı Ereğli Demir Çelik ürünüdür. Çelik raf imalatı yapan firmamızda, kendi bünyemizde boya tesisimiz vardır. Boyada Tercih ettiğimiz marka Royal Boya'dır. Çelik raf montajı uygulaması için firmamızın kendi personelleri tarafından yapılmaktadır. Raf montajı esnasında, firmamızın montaj ekibi iş güvenliği esasına göre çalışmaktadır.

Çelik Raf Fiyatları

Firmamız çelik raf fiyatları konusunda her zaman müşteri odaklı çalışmaktadır. En kaliteli rafları piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlarla sizlere sunmanın gayreti içerisindedir. Çelik raf sistemleri üniteleri sabitleme konusunda personelimiz bilgilidir. Duvar kenarlarında olan rafları duvara, ortada sırt sırta olan üniteleri diğer ünitelerle üst bağlantı profili ile birbirine bağlamaktadır. Firmamız çelik raf sistemlerinde demontaj ve montaj uygulaması da yapmaktadır. Mevcut depolarınızda yada arşivlerinizde bulunan çelik rafları demontajını ve montajını yapmaktayız. İlk önce yapılan keşiften sonra raflarınızın durumuna bakıyoruz. Eğer kullanılmayacak durumda olan çelik raflarınız varsa onların yenisini tedarik ediyoruz. Eğer raflarınızın boya durumu kullanılmayacak şekilde ise, fabrikamıza gönderip tekrardan boyama işlemi de yapılmaktadır.

İstenilen tarihte çelik rafların ilk önce deneyimli personel tarafından rafların demotesi yapılır. Çelik raf demontajı için verilen tarihten en az 2 iş gününden önce musterımız aranarak verilen tarihten önce mevcut rafların boşaltılması söylenir. Raf demontajı bittikten sonra çelik raflarınız daha sonra montajı yapılacak yere güvenli bir şekilde sevkiyatı yapılır. Raf montajı rafların en kullanışlı bir şekilde kullanılacak haliyle montajı yapılır.

Raf demontajı ve montajı bittikten sonra eğer ilave olarak çelik raf sistemlerine ihtiyaç duyulması halinde rafların tespiti yapılarak siz müşterimize fiyat teklifimizi sunarız.kabul görmesi halinde en kısa sürede rafların sevkiyatı yapılarak montajı yapılır. Rafların demontajı ve montajı halinde fazla gelen çelik raflari personelimize gösterilen yere istiflenerek tarafınıza sayılarak iade edilir.. Firmamız Türkiye’nin her yerinde raflarınıza demontaj ve montaj uygulaması yapmaktadır.

. Üretim aşamaları; • Ham sacın işlenmesi (büküm ve presde ölçülendirme ve delme)
• Boyama sürecinden geçmektedir. (elektrostatik toz boya ve fırınlama)
• Çelik raf sistemleri genelde beşerli paketlemeler yapılmaktadır.

Çelik raf sistemleri;
• Çelik raf profili
• Çelik raf tablası
• Cıvata-somun
• Plastik tabandan oluşmaktadır.
Çelik raf ölçüleri;
Arşivde standart olarak kullanılan raf tablası ölçüsü 31x93’dür.Alternatif olarak 31x93 rafa 31x75 yada 31x60 olarak kullanılır.
Ayrıca depolarda kullanılan raf ölçüleri;43x93,59x93,75x93 ve 93x93 dir.
Raflarda standart raf tablası kalınlığı 0,70 mm.dir.Ama istenildiği zaman 1,00mm ve 1,50 mm olarakda imal edilir.
Yükseklikte raf profilleri 2.00 mt,2.5 mt ve 3.00 metre olarak yapılır.
Raflar duvar kenarlarında ve istenildiği zaman ortalarda çift yönlü olarakta kullanılır.
Arşivlerde ve depolarda rafların ana rengi gridir.ama bazen hastanelerin depolarında yada ecza deposu raflarında beyaz renkte tercih edilebilir.
Standart bir arşiv raflarında ; Örnek uygulamada 2 metre yüksellikte 6 adet tabla uygulamaktayız.çelik raf montajı esnasında klasör yüksekliğine göre montajı yapılmaktadır.Klasör kapasitesi olarak da raf ünitesine 55 adet klasör almaktadır.
Örnek uygulamada 2.50 metre yüksellikte 7 adet tabla uygulamaktayız.çelik raf montajı esnasında klasör yüksekliğine göre montajı yapılmaktadır. Klasör kapasitesi olarak da raf ünitesine 66 adet klasör almaktadır.
Örnek uygulamada 3 metre yüksellikte 8 adet tabla uygulamaktayız.çelik raf montajı esnasında klasör yüksekliğine göre montajı yapılmaktadır. Klasör kapasitesi olarak da raf ünitesine 77 adet klasör almaktadır.
Uygulama esnasında yapılan keşif sonra yapılan yerleşim planında çıkan ünite sayısına göre rafların kaç tane klasör kapasiteli olduğunu müşterimize bildirilmekteyiz.

Uygulamali çelik raf görselleri.