Pilates-Topu-Rafı
Paslanmaz Tel Raf
5 Ekim 2018
Gri-renk-raf-sistemi
Depo Raf Sistemleri İzmir
13 Ekim 2018
eko-raf-sistemi

Hafif yük rafları, eko rack raf diye de adlandırılır.

DEPO RAFLARI KULLANIM ALANLARI NELERDİR ?

Depo rafları, malzemelerin düzenli bir şekilde depolar da saklanması için önemli malzemelerdir. Bu tür malzemelerin seçimin de bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gerekenlerin başında hangi amaçla kullanılacağı gelmektedir. Ağır malzemelerin depolanması için hafif malzemelerin depolanmasında kullanılan raflar tercih edilirse, sonucunda olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenden dolayı depo rafı seçerken dikkat etmek gerekir. Ayrıca, büyük depolar da daha geniş raflar tercih edilmelidir. Böylece raf sistemleri daha verimli bir şekilde kullanılarak malzemeler daha rahat depolanır. Deponuzun ölçülerini göz önünde bulundurarak raf seçimi yaptığınız zaman sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Depo raf çeşitleri, kullanılan hammaddeye göre değişkenlik gösterir. Çelik, metal gibi hammaddeler bu tür sistemlerin üretiminde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra, rafların boyutları da ürün çeşitliliğini artıran önemli unsurlardır. Geniş, dar, iki katlı gibi farklı boyutlarla ürün çeşitliliği artırılıp farklı kullanım amaçları için sizlere sunulmaktadır. Raf çeşitlerini artıran bir diğer unsur ise, kullanım yeridir. Hastane, eczane, fabrika, market gibi yerler de ayrı raf türleri kullanılamamaktadır. Hastane gibi yerler de hijyen büyük önem arz ettiği için, ona uygun malzemeler tercih edilmektedir. Yani, fabrika deposu ile hastane de ayrı raf çeşidi kullanılmamaktadır.

Bunun bilincinde olarak hareket ettiğiniz zaman, ihtiyacınıza uygun ürünlere sahip olabilirsiniz. Günümüzde genellikle çelik depo rafları tercih edilmektedir. Sistemin üretiminde kullanılan maddenin kaliteli ve dayanıklı olması ile birlikte farklı boyutlar da üretim yapılabilmesi bu türü modellerin tercih edilmesinin en önemli etkenleridir.

Depo rafı fiyatları, kullanılan maddelerin kalitesine göre değişmektedir. Kaliteli ürün kullanımı rafların fiyatını artıran en önemli etkendir. Bunun yanı sıra, üretilen sistemlerin boyutunun fazla olması, fiyatı artıran bir diğer unsurdur. Bununla birlikte paletli raflar, civatalı raflar, çelik raflar, metal raflar birbirinden farklı modeller olduğu için fiyat özellikleri de farklıdır. Bu farklılıklarla birlikte hem bütçenize uygun hem de kullanım amacınıza uygun depo raflarına rahatlıkla erişebilirsiniz. Gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde raf modellerinde ki çeşitliliğin artması fiyatların düşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Bu katkı sayesinde kaliteli ürünlere uygun fiyata kavuşabilirsiniz.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.