Depo Raf Sistemleri İstanbul

çelik-raf-askılı-raf-uygulaması
Raf Sistemleri Üzerine
9 Haziran 2018
eko-raf-sistemi
Mini Rack Raf Sistemleri
20 Haziran 2018
rack-raf-sistemleri

Depo Raf Sistemleri İstanbul olarak faaliyet gösteren firmamız resimde bulunan depo rafları hakkında bilgi verecektir. Paletli ürünlerin bulunduğu depolarda depo rafları olmadan depo düzenini kuramazsınız. Raflar sayesinde paletler rafların üstünde durur ve palete istenildigi zaman ulasım sağlamak daha kolaydır. Paletli depo rafları deponuzda bulunan palet özelliklerine göre secimi yapılır. Bunlar tabikide palet ağırlığı, yüksekliği ve palet ölçüleridir. Palet ağırlığına göre yatayda kullanılan yatay taşıyıcı travers secimi yapılır. Bu traversler özel Rollform makinesinde metal sacın işlenmesi ile meydana gelmektedir. Rafların dikmeleri seçiminde palet yüksekliği ve depomuzun tavan yüksekliği ile eş değerlidir. Standart euro paletlerde genelikle yüksekliği 150 cm’dir. Son yıllarda depolarda çok fazla değişken ölçülerde paletler bulunmaktadır. Bizlerde bunları göz önünde bulundurarak deponuzda en verimli bir şekilde kullanacağınızın raf sistemini size önermekteyiz. Yapılan deponuza ücretsiz keşif sonrası, deponuzun bilgisayar destekli çizim programı ile birlikte yerleşimi yapılır. Yerleşim yapıldıktan sonra raf sistemleri fiyat listesi hazırlanır. Raflarda yardımcı elemanlarda bulunmaktadır. Raf dikmelerine forklift zarar vermesin diye istenildiği zaman ayak koruma yapılır. Ayak koruma çarpma esnasında dikmeye zarar vermemesi için kullanılır. Bu koruma 5.00 mm sacın yapılması ile birlikte raf dikmelerin önlerine montajı yapılır. Montaj esnasında her koruma ayak için dört adet kimyasal çelik dübel ile yere sabitlenir. Ayrıca ortada sırt sırta kullanılan raf sistemi içinde ayak koruma yapılır. Sırta raflarda ayaklardaki 105 cm derinlik ve aralarında ki 25 cm boşluk vardır. Ayak koruma ölçüsünü 260 cm gibi yapmaktayız. Diğer bir yardımcı ekipman ise, duvar kenarına gelen raf ünitelerinde duvara zarar vermemesini engellemek amaçlı yapılan palet dayatmasıdır. Ortada kullanılan sırt sırta raflar içinde bu sistem geçerlidir. Özellik olarak malzeme seçiminde kutu profil olarak imal etmekteyiz. Yine diğer raf sistemlerinde olduğu gibi bu rack raf sistemi diğer adıyla paletli depo rafları da elektro statik toz boyalıdır. Ayrıca istenildiği zaman da bu raf sistemi gözleri raflı da yapılabilir. Rafların gözleri tamamen raf ile kapanır, isteğe göre raflar boyasız galvaniz raf olarak imal edilir. Raf tablası parçalı olarak yapılır ve standart ölçüsü 30 cm dir. Normalde 270 cm olan raf üzerine parçalı olarak dokuz adet tabla yapılır. Galvaniz raf olarak yapılması sayesinde çizilmeyi önlemek amaçlıdır. Raflarda boya olarak raf dikmeleri mavi, yataydaki travers taşıyıcılar orange renkte boyanmaktadır. Ortalarda kullanılan raflar arasın da bırakılan 25 cm boşluk içinde alttan ve üsten ara bağlantı parçası ile raflar sabitlenmektedir. Raflara çarpma esnasında devrilme ve yıkılmayı azaltmak için yapılır.

30 Comments

 1. burak dedi ki:

  instagram hikayesinde link paylaşma nasıl yapılır

 2. siteniz gayet başalırı olmuş burdan alınan raflar ise güven ile malatyaatak.com sitemize ulaşarak istediğiniz yere taşıyabiliriz.

 3. Serkan AY dedi ki:

  Siteniz hayırlı olsun.. http://www.chat.dostlarsohbet.com yönetimi olarak başarılarınızın devamını dileriz.

 4. sohbet dedi ki:

  Dayanıklı rafların olması bu dönemde bulmak çok zor. Arkadaşım alıp denemiş bana da tavsiye etti. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle. https://rakipsizsohbet.com

  • Gökhan ÖZER dedi ki:

   Güzel Yorumlarınız için teşekkür ederim.

   Saygılarımla
   Gökhan ÖZER

  • Tim dedi ki:

   Merhaba siteniz gayet başarılı çok güzel kendimi evimde gibi hissediyorum çok güzel bir aile ortamı var herseyinizle süpersiniz radyonuz çok güzel çok başarılı djleriniz var başarılarınızın devamını dilerim

 5. Çalışma dedi ki:

  Hayırlı kazançlı işler olsun.

 6. Sitenizi ve ürünlerinizi çok beğendim.

 7. pleksi dedi ki:

  başarılarınızın devamını dileriz

 8. başarılı bir site olmuş

 9. KahveKafe dedi ki:

  İş yeri açacaklar için ve modern detaylara sahip raf kullanmak isteyenler için tercih edilebilir. Düzenli bir görünüm için raf kullanmak şart..

 10. Ahmet eroğlu dedi ki:

  Başarılı bir site olmuş başarınızın devamını dileriz dask yaptırmak isterseniz de http://www.dask.com.tr bekleriz 🙂

 11. Hasan dedi ki:

  Başarılarınızın devamını dilerim..

 12. tabelareklam dedi ki:

  Gayet hızlı bir site olmuş tasarımda hoş bu arada tebrikler

 13. Sohbet Et dedi ki:

  güzel bir site tebrikler

 14. sohbet dedi ki:

  guzel ve hos bır sıte olmus

 15. sohbet dedi ki:

  guzwl paylasım

 16. Sohbet dedi ki:

  Guzel bir site teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir