Mini-Raf-Sistemleri
Raf Modelleri
1 Ağustos 2018
Pilates-Topu-Rafı
Paslanmaz Raf Fiyatları
11 Ağustos 2018
Depo-Raflari

Asma Katli Depo Raf Sistemleri olarak görseldir.

Depo raf sistemleri, hayatın her alanında kullanılan ve teknolojinin gelişmesi ile içerisinde yenilikler barındıran, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan sistemlerdir. Bu tür sistemler kullanılacak olduğu alana göre değişkenlik göstermektedir. Fabrika depolarında veya büyük depolar da kullanılan sistemlerin boyu büyüktür. Böyle yerlerde ki sistemler, sanayi tipi raflar olarak bilinir. Standardın dışında olan sistemler, özel olarak üretilmektedir. Sistemin kullanılacağı depoda gerekli ölçümler yaptıktan sonra bu ölçümlere uygun raflar imal edilerek kurulum işlemi yapılır ve sizlerin kullanımına sunulur.
Depo rafları , kendi içerisinde de kısımlara ayrılmaktadır. Bu kısımlar deponun kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Büyük depolarda en sık kullanılan sistem ağır yük raf sistemleri olarak bilinir. Bu raflar ağırlığa dayanıklı olarak üretilmektedir. Ayrıca ayak kısımları da özel malzemelerden üretilmekte ve her türlü ağırlığı rahatlıkla taşıyabilme özelliğine sahiptir. Bunların yanı sıra, paletli malzemelerin rahatlıkla raflarda depolanabilmesi için paletli raf sistemleri kullanılmaktadır ve bu sistemler oldukça kullanışlıdır. Palet rafları, malzemelerin düzenli bir şekilde depolanması adına büyük bir avantajdır. Ayrıca bu tür malzemeler özel küçük yük taşıma araçları ile rahatlıkla raflara yerleştirilip raflardan alınabilmektedir.

Bu yönden de bu tür raflar oldukça kullanışlıdır.

Kullanışlı olan ve yer tasarrufu sağlayan bir diğer depo raf modeli ise, sırt sırta raf sistemi olarak bilinir. Bu sistem günümüz de en çok kullanılan sistemlerdir. Ancak deponun orta kısımlarında tercih edilmektedir. Yan kısımlarda tek taraflı sistemler kullanılmaktadır. Çünkü sistemler duvara yaslanacağı için tek tarafı kullanılabilmektedir. Orta kısımda kullanılan sırt sırta sistemlerde her iki tarafta oldukça kullanışlıdır. Deponun kullanım amacı ve malzemelerin ağırlıklarına göre sistemler de değişkenlikler olabilir. Ağırlık artarsa sistemlerin rafları daha kuvvetli olarak üretilir.
Depo raf sistemleri, her türlü rutubet ve neme karşı oldukça dayanıklıdır. Üretimde kullanılan malzemeler paslanmaz yapıya sahiptir ve uzun süre kullanılabilir özelliği bulunmaktadır. Malzemelerin raflara yerleştirilmesi sırasında raflara yapılacak darbeler rafların zarar görmesine sebep olmaz. Çünkü üretim sırasında kullanılan malzemeler, darbeye karşı oldukça dayanıklıdır. Böylece sahip olduğunuz ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.