Endüstriyel Raf Sistemleri

Endüstriyel raf sistemleri konusunda size özel projelendirme ve fiyatlandırma hizmeti için bizi arayabilirsiniz. Depolarda kullanılan en yaygın raf sistemidir. Kısaca paletli yükleme rafları diye de adlandırılır. Raflarda paletler birbirinden bağımsız olarak istifleme ekipmanları ile kolaylıkla raflara yüklenebilir.Endüstriyel raf sistemlerinde, istenildiği zaman paletten hariç,sepet ve sandıkta raflara yüklenebilir. Rack ayak yüksekliği ve yatayda bulunan taşıyıcı traversin uzunluğu deponuzun ölçülerine göre ve ihtiyaç taleplerine göre tespit edilir. Yatay taşıyıcı traverslerin tırnaklı yapısı olmasından dolayı kolay bir şekilde sökülüp takılması özelliği vardır. Bu raf sistemlerinde ayaklar yere çelik dübel ile sabitlenir.Ortada kullanılan sirt sirta raf sistemlerinde birbirlerine ara bağlantı ile sabitlenir. Endüstriyel raf sistemleri Avrupa standartlarına göre üretilmektedir.Bu raf sistemi; paletli depolama gerektiren her sektörde kullanılmaktadır. İnşaat sektöründen,otomotiv sektörüne kadar kullanılan raf sistemidir. Özellikle ülkemizde son yıllarda gelişen lojistik firmalarının en çok tercih ettiği raf sistemidir.

Lojistik Raf Sistemlerinin en büyük avantajı firmalara; üretim ve sevkiyat öncesi hazırlama,dizme,birleştirme ve paketleme servisleri sunmasıdır.Ayrıca Endüstriyel raf sistemleri; Antrepo ve Depo Hizmetleri görevini de gerçekleştirmektedir. İstenildiği zaman mevcutta bulunan raflarınız demontajı ve montajı firmamız tarafından yapılmaktadır. Endüstriyel raf sistemleri imalatı yapan firmamız deneyimli kadrosu ile tüm Türkiye’yehizmet vermektedir.

Endüstriyel raf sistemleri;Deponuzda kullandığınız sürece dayanaklı ve uzun ömürlüdür.Yapılan ücretsiz keşif sonrası depolanacak paletin ebatları,ağırlık bilgilerine ihtiyaç duyulur.Raf sistemi istenildiği zaman el ile yüklemede kullanılır.El ile yükleme için rafların üstü metal raf ile kapanır.Kurulumu çok basit ve pratiktir.Rafların ana malzemesi ayak ve traverstir.Raflara ilave olarak istenildiği zaman ayak koruma,palet dayama malzemeleri kullanılır. Günümüzde en çok kullanım hataları olarak istifleme ekipmanları ile raflara zararvermektir. Raf Sistemleri elektrostatik toz boyalıdır.Endüstriyel Raf Sistemleri Diğer Kullanım Alanları;Hassas Eşya depolaması,mobilya depolaması,soğuk hava depolaması,yedek parçadepolaması,beyaz ve elektronik eşya depolaması,