Hafif Yük Depo Raf Sistemleri

Özellikle orta ve küçük hacimlerdeki ürünleri depolamak için kullanılan en ideal raf sistemidir. Deponuzda bulunan küçük hacimli ürünleri depolanmasını kolaylaştırır. Kullanılan raf sistemi elle ulaşılabilecek her türlü malin istiflenmesi için kullanılır. Raflar tamamen demonte özelliğine sahiptir. Hafif ve orta yük depo rafları, çelik rafların aksine standart bir özelliğe sahip olmayan raf sistemleridir.
Çelik raflarda bağlantı elemanı cıvata somun olup,mini rack raflarda ise tamamen kolay sökülüp takılabilen raf sistemidir. Geçme raf sistemi olduğu için kullanımı daha pratiktir. Ana elemanları dikmelerde ayak,yatayda kullanılan travers,üstüne gelen tablalardır. Ayrıca istenildiği zaman rafların üstüne gelen tablalar metal yada ahşapta yapılabilir. Raf ünitesinin özelliklerine baktığımızda,depoların durumuna göre imal edildiği görürüz.
Rafların üstüne gelecek ürünün ebatları ve ağırlığına göre malzeme kullanılır. Mini rack raf sisteminde yükü taşıyan traversler rafın ana elemanıdır. Orta yük raflarında boya renkleri ayaklarda mavi ral 5010,yatay taşıyıcı traverslerde turuncu ral 2004,tablalarda ise ral turuncu ral 2004 olarak yapılabilir. Raflarda alternatif olarak tablalarda galvaniz saçtan da yapılabilir