Hafif Yük Depo Raf Sistemleri

Özellikle orta ve küçük hacimlerdeki ürünleri depolamak için kullanılan en ideal raf sistemidir. Deponuzda bulunan küçük hacimli ürünleri depolanmasını kolaylaştırır. Kullanılan raf sistemi elle ulaşılabilecek her türlü malin istiflenmesi için kullanılır. Raflar tamamen demonte özelliğine haizdir. Hafif ve orta yük depo raf sistemleri, çelik rafların aksine standart bir özelliğe sahip olmayan raf sistemleridir.
Çelik raflarda rabıta elemanı cıvata somun olup,mini rack raflarda ise tamamen kolay sökülüp takılabilen raf sistemidir. Geçme raf sistemi olduğundan kullanımı daha pratiktir. Ana elemanları dikmelerde ayak,yatayda kullanılan travers,üzerine gelen tablalardır. Ayrıca istenildiği vakit rafların üzerine gelen tablalar metal veya ahşapta yapılabilir. Raf ünitesinin özelliklerine baktığımızda,depoların durumuna nazaran yapım edilmiş olduğu görürüz.
Rafların üzerine gelecek ürünün ebatları ve ağırlığına bakılırsa araç-gereç kullanılır. Mini rack raf sisteminde yükü taşıyan traversler rafın ana elemanıdır. Orta yük raflarında boya renkleri ayaklarda mavi ral 5010,yatay taşıyıcı traverslerde turuncu ral 2004,tablalarda ise ral turuncu ral 2004 olarak yapılabilir. Raflarda alternatif olarak tablalarda galvaniz saçtan da yapılabilir