Lojistik Firmalarının Depolarında kullandığı Depo Raf Sistemleri

kutu-yükleme-raf-sistemleri
Çelik raf sistemleri fiyatları
14 Ekim 2018
Lojistik depolarında depo raf sisteminin önemi
17 Ekim 2018

Depo, iş yerlerinin olmazsa olmazı olan malzeme stoklama yeridir. Satış yapılan yerlere sığmayan malzemeler depolarda tutularak satışı beklemektedir. Bunun yanı sıra, lojistik depoları raf sistemleri da sevkiyat öncesi malzemeleri depolarında bulundurmaktadır. Ancak malzemelerin seri bir şekilde araçlara yüklenmesi veya satış reyonuna getirilmesi oldukça önemlidir. Bu önemin bilincinde olarak, depolanan malzemelerin belirli bir düzen ve sıra ile depolanması gerekmektedir. Bunun içinde depo raf sistemleri kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji bu tür raf sistemlerinin de gelişmesine katkı sağlamıştır.

Günlük hayatımız da depo raf sistemleri standart ölçülerde üretilmektedir. Standart olarak üretilenler genellikle satış reyonlarında kullanılmaktadır. Market, eczane, kırtasiye, kozmetikçi ve buna benzer satış yerleri standart rafların kullanımına örnek olarak gösterilebilir. Bunların dışında büyük depolar da standart depo raflarını kullanmak uygun olmayacaktır. Çünkü büyük depolar da genellikle büyük malzemeler veya ağır malzemeler depolanmaktadır. Standart raflar da bu tür rafları kaldıramayacağı için, büyük depolar için standardın dışında üretimler yapılmaktadır. Özellikle de paletli malzemelerin depolanması göz önünde bulundurularak paletli raf sistemleri tercih edilmektedir. Özellikle lojistik depoları bu sistemleri tercih etmektedir. Raflar yüksek ve iki raf arasında ki mesafe fazladır. Böylece paletli malzemeler özel araçlarla rahatlıkla raflara dizilebilir veya dizildiği yerden alınabilir. Böylece büyük depo içerisinde bir düzen oluşturularak yerden tasarruf sağlanmış olur.

Lojistik Depo raflarında yer alan tablalar, kullanılacağı yere göre değişiklik göstermektedir. Satış reyonunda hafif malzemelerin sergilenmesi için kullanılacak rafların tablaları ince seçilir. Ancak büyük depolar da veya normal depolar da ağır malzemelerin depolanmasında kullanılan tablaların kalınlığı minimum 25 cm olmaktadır. Böylece rafların sağlamlığı artırılarak malzemelerin sorunsuz bir şekilde depolanması amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra, raflara yerleştirilecek ürünlerin tablalara zarar vermemesi için tablalara özel galvaniz işlemi uygulanır.
Deponuz da kullanmak üzere yaptırmış olduğunuz raf sistemleri sorunsuz bir şekilde deponuza ulaştırılır. Ulaşma işlemi gerçekleştikten sonra bu alanda profesyonel olan ekip deponun belirlenen yerlerine sistemin kurulma işlemini gerçekleştirir. Kurulma işleminin ardından gerekli testler yapılarak herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılan kontroller sonrasında sorunsuz bir şekilde sistemin size teslimi sağlanır.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.