Lojistik depolarında depo raf sisteminin önemi
17 Ekim 2018
Depo-raf-sistemi
İstanbul Paslanmaz Raf Sistemleri
11 Nisan 2019
hafif-yük-raf-sistemleri

Raflarda ana modül ayaklar ,yatay taşıyıcı travers ve tablalardır. Bu şekilde bir araya geldiği zaman raf ünitesi bir araya gelmektedir.

Özer raf sistemleri, bu sektörde isim yapmış önemli firmalardan biridir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran firma, yenilikler yaparak müşterilerine ürün çeşitliliği sunmaktadır. Günümüz de birçok raf sistemi bulunmaktadır. İnsanlar genellikle göz önünde olan raf sistemlerini görmektedir. Bunlar genellikle market, bakkal, eczane, kırtasiye gibi yerlerin rafları olmaktadır. Bu tür raflar genellikle standart ölçüler de olmakta ve dış görünüş olarak ilgi çekmektedir. İlgi çekmesinde ki sebep, rafları sürekli olarak göz önünde olmasıdır. Ayrıca rafların göz önünde olması beraberin de temiz olması gerekliliğini de getirmektedir. Bu sebepten dolayı, Özer raf sistemleri özel malzemelerden üretilmektedir. Üretilen sistemler, kullanılan özel malzemeler sayesinde rahatlıkla temizlenebilmekte ve sürekli göz önünde olan sistemlerin her zaman temiz bir şekilde yer alması sağlanmaktadır.

Özer raf sistemleri, standart üretimlerin yanı sıra, isteğe göre ürünler de üretmektedir. Özellikle depo raf sistemleri, standart ölçülere uyum sağlayamadığı için farklı üretimler gerekmektedir. Çünkü her depo aynı ölçüler de olmamaktadır. Bunun beraberinde depoya uygun sistemlerin üretilmesi hem depo içerisinde rahat hareket edilmesini sağlar hem de deponun verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bunun bilincinde olan depo sahipleri, depo ölçülerini ve rafların kullanım amaçlarını bildirerek istenilen şekilde sistemlerin üretilmesini sağlar. Fabrika veya lojistik depolar da genellikle paletli depo rafları tercih edilmektedir. Çünkü bu tür ortamlar da genellikle paletli malzemeler depolanmaktadır. Bununla birlikte paletli malzemelerin güvenilir şekilde depolanması paletli raflar sayesinde olmaktadır. Ancak paletli depo raflarının standart raflara göre farklılıkları bulunmaktadır.

En büyük fark, iki raf tablası arasında ki mesafedir. Özer raf sistemleri yetkilileri bunun bilincinde olarak bu mesafeyi paletlere uygun şekilde belirlemektedir. Ayrıca kullanılan rafların tabla kalınlığı da standarda göre daha fazladır. Bu saye de paletli malzemeler daha güvenilir bir şekilde depolanabilmektedir. Bunlara ek olarak, sistemlerin ayakları da büyük öneme sahiptir. Paletli malzemeler veya diğer malzemeler ağır olacağı için, ayakların kalın ve sağlam olması gerekmektedir. Bunun bilincinde olan Özer raf sistemleri çalışanları, sistemi buna uygun şekilde üreterek sizlerin kullanımına sunmaktadır.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.