Raf Sistemleri
Raf Modelleri ve Raf Sistemleri
15 Ağustos 2018
Rayli-Dolap
Arsiv Dolabi
28 Ağustos 2018
spor-salonu-pilates-rafı

Paslanmaz olarak yapılan spor salonlarında ki pilates top rafı.

Çelik raf ekipmanları, dayanıklı olması sebebiyle ağır malzemelerin depolanmasında tercih edilmektedir. Özellikle depolarda kullanılan bu sistemler, üretimde kullanılan malzemeler sayesinde uzun süre kullanılabilmektedir. Ancak sistemler baştan aşağıya detaylı bir şekilde üretilmektedir. Her kısım ayrı üretilerek bir bütün hale getirilir ve gerekli testler yapılır. Çelik raf ayağı, sistemin en önemli parçasıdır. Çünkü bütün sistemi ayakta tutan parça ayak kısımdır. Bu sebepten dolayı, bu bölge kalın ve dayanıklı malzemeden yapılır. Böylece ağır yükleri rahatlıkla taşıyabilmektedir. Çelik, yapısı gereği dayanıklı bir malzemedir. Bu tür malzemelerin böyle özelliklerinin olması, raf sistemlerinde büyük bir avantaj olarak gözlemlenir ve sıklıkla kullanılır. Böylece ortaya dayanıklı ürünler çıkmaktadır.

Çelik raf ekipmanları, bir bütün halinde görünse de, aslında parçalar halindedir ve civatalar sayesinde birleştirilmiştir. Bu nedenden dolayı bu tür raflara bazen cıvatalı raf da denilebilmektedir. Cıvatalarla bir araya getirilen sistemler genellikle depo ortamlarında veya fabrika ortamlarında tercih edilir. Bunların yanı sıra çelik ve cıvatalı raflar arşiv raf sistemleri olarak da kullanılmaktadır. Arşiv raflar genellikle uzun yıllar kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı da uzun yıllar dayanabilecek ürünlere yönelim olmaktadır. Çelik de yapısı gereği uzun yıllar dayanabilmekte ve sağlamlığı ile birlikte kullanıcılara sorunsuz bir hizmet verebilmektedir. Sizde bunun bilincinde olarak hareket ettiğiniz zaman herhangi bir sorun ile karşılaşmaksızın kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

Metal raf, yapısı gereği çelik raflara benzemektedir. Oldukça dayanıklı olmakla birlikte farklı renk seçenekleri vardır. Ayrıca rahatlıkla şekil alabilme özelliği de bulunmaktadır. Bu avantajlar sayesinde dilediğiniz ortama uygun renk ve şekil seçeneğini bulabilirsiniz. Böylece ortamınızı bozacak raf sistemlerinde uzak durarak, ortamınıza uygun raf sistemine kavuşabilirsiniz. Günümüz de bu raf modellerinin renk seçeneği olarak genellikle gri raf tercih edilmektedir. Bu rengin seçilmesinin başlıca sebepleri, parlak olması ve rengin her ortama uyum sağlayabilmesidir.
Çelik raf fiyatları , sistemlerin sağlamlığı göz önüne alındığı zaman oldukça uygundur. Uzun yıllar herhangi bir sorun ile karşılaşmadan kaliteli sistemlere sahip olmak için bütçenizi sarsmayacak paralar ödeyeceğinizden emin olarak hareket edebilirsiniz.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.