eko-raf-sistemi
Mini Rack Raf Sistemleri
20 Haziran 2018
4-katlı-depo-raf-sistemi
Depo Raf Modelleri
28 Haziran 2018
Endüstriyel Raf

Raf Sistemleri İstanbul

Raf Sistemleri İstanbul Firmamız 2006 senesinde bugüne kadar İstanbul’da depo raf ve metal raf imalatı gerçekleştirme tedir. Hem de raf modelleri olarak metal grubunda olan tüm raf ekipmanları olarak hizmet vermekteyiz.
Endüstriyel raf olarak depolarda sarf edilen palet rafları ülkemizde sarf edilen en süregelen raf sistemidir. Raf modellerini kısaca anlatmak hedefli yazılan bu makalemizde size raflar ile ilgili bilgi verilmektedir.
Güncel raf sitemizde sizlere sürekli bilgi paylaşımında bulunmaktayız. En kısa sürede referans olarak yapmış bulunduğumuz programlı raf numuneleri resimleri ve bilgi paylaşımında bulunacağız. Raf programı yapılacak yerin alınan keşif evveli boş halinin resimleri ve raf programını yaptıktan sonra yerin dolu durumuyla beraber bilgi paylaşımında bulunacağız.

Böylece resimlerde tespit edilen programlar yardımıyla istemiş olduğunuz raf sistemlerinin tercihini yapmadan evvelce resimlerden tercih etmiş olacaksınız. Bu program resimleri çelik raf, paslanmaz raf, depo rafları, arşiv rafları, market rafları, metal raf, ahşap raf ve saniye sel raf olarak güncel resimler ve bilgi paylaşımında bulunacağız. Raf modelleri ve fiyatları oluşturulan yönümüzde keşif ardından tarafınıza sunulmaktadır.
Raf Sistemleri fiyat listesi meydana getirmek amacıyla eskiden keşif yapılması gerekmektedir. Doğru raf sistemine karar verildikten ileri aşamada raf fiyatları belli olur. Örnek olarak verirsek çelik raf programlarında, çelik raf tablasının ayrı fiyatı, raf ayağı ayrı fiyatı ve bağlantı elemanları olan cıvata ve somunun fiyatlandırması yapılır. Arada sırada ise hazır raf sistemleri olarak firmamız fiyat vermektedir. Bu fiyat raf ünitesi olarak fiyatlandırmasıdır.
Bu yazılan fiyatlar içerisinde metal rafların nakliye ve raf montajı fiyatına içerisinde bulunmaktadır. Rafların sevkıyatı firmamızın kendi araçları ile yapılmaktadır. İstanbul dışı illerde olarak örneğin Antalya, Ankara, İzmir, Mersin, Trabzon, Kayseri, Bursa gibi illerde ambar firmaları ile çalışmaktayız. İstanbul dışı illerde oluşturulan sevkıyatlarda oluşturulan sözleşme ile mamuller garantili taşınmaktadır. Fabrikamızdan sevkiyatı oluşturulan rafların montajını gerçekleştirme amacıyla ustalarımız verilen günde raf montajını yaparak müşteriye problemsiz teslim eder.

Metal raflarda raf tablası yerine bazı durumlarda müşterilerimizin depolarında kullanması hedefli askılık raf olarak da gerçekleştirmekteyiz. Askı ile olan mamulleri depolamak hedefli oluşturulan raflardır. Sistem olarak tekrar raf direkleri, en az bir yada iki adet askı bulunmaktadır. Raf sağa sola, yada devrilmemesi içerisinde en az üç adet raf tablası da olmak mecburiyetinde ünitede. Mağaza ekipmanları olarak da sarf edilen raflar ürüne direk ulaşımını sağlar.
Mağaza rafları olarak sarf edilen raflarda ahşap raf ve metal raf da tercih edilmektedir. Ürün sergilemek amacıyla oluşturulan raflarda ahşapta çok çok tür vardır. Genellikle giyim mağazaların tercih ettikleri program olarak tercih edilen raflardır. Duvarlara oluşturulan Mdf raf olarak oluşturulan ve mamulleri taşımak amacıyla kanca sistemi kullanılmaktadır. Raf kancası olarak piyasada satılan mamuller tür olarak çok fazladır. Market rafları olarak satılan mamuller büyük marketlerin ürün sergilemesi hedefli sarf edilen raflardır.
Bu raflar yardımıyla kullanıcı aradığı ürünü basit bir şekilde bulup satın alır.Market ekipmanlarında raflar çelik raflar gibi de monte durumunda satısa sunulmaktadır. Sevkıyat esnasında mamullere zarar vermeyi önlemek hedefli metal raf sistemlerinde bulunduğu gibi mamuller paketleme yapılmaktadır. İstanbul dışı sevkıyatlarda bazı durumlarda raflar karton ile paketlenmekte ve mamullere olacak zararları asgariye indirmektir. Yapı market rafları ise tüm raf tipleri görmek mümkün derhal derhal. Örneğin numune olarak metroda tespit edilen raflardır. Hırdavat reyonunda tespit edilen mamulleri sergilemek amacıyla hırdavat rafları kullanılmaktadır.
Hırdavat raflarının üzerinde tespit edilen raf kancaları yardımıyla hırdavatta sarf edilen mamuller sergilemek amacıyla tüketilir. Mini Rack Raf Sistemlerinde görmek mümkundur bu mağaza raflari arasında. Bazı mamüller amacıyla sarfedilen raflar bilhassa elektronik gibi mamülleri sergilemek amacıyla tercih edilir.Hem de ülkemizde tespit edilen büyük mağazalarda Metro, İkea, Bauhaus gibi depolarında sarfedilen raflar arasında metal raflar vardır. Ürün gruplarımızın arasında tespit edilen paslanmaz raf sistemleri, başka bir adıyla geride bıraktığımız piyasada tel raflarda kullanılmaktadır. Soğuk hava deposu olan yerlerde tercih edilmektedir. Bazı büyük mağazalarda taze ürün saklama hedefli tespit edilen depolarda tüketilir paslanmaz raflar.
Ürünlerini saklama ve stoklama hedefli ilaveten istif rafları olarak tüketilir. İstif rafları istenildiği vakit rack sistem raf yada mini rack sistem raf olarak yapılır. Hafif yük rafları mağazalarda kullanıldığı vakit tekrar metal raflarda olduğu gibi yerleşim olarak duvar kenarlarına tekli üniteler, ortada belli bir boşluk bırakıldıktan sonrada ortada çift yönlü raf olarak tüketilir. Hem de mini rack raf sistemlerinde istenildiği vakit raflar metal raf olarak değil de sunta raf olarak yapılmaktadır. Sunta raf olarak yapılmasındaki gaye hem rafa istikbal ürünün çok ağır olmaması, yada rafın ürüne zarar vermemesini önlemek hedeflidir. Kullanılan ürün bugün piyasada tespit edilen 18 mm mdf olarak tercih edilir.
Genelikle mdf raflarda tercih edilen renk beyazdır. İstif rafları ilaveten makinelerin kalıplarının taşımak hedefli olarak tüketilir. Kalıp rafları tercih edilen raflar genelikle rack sistem raf sistemidir. Rack sistem tercih edilmesinin nedeni rafların üzerine istikbal kalıplarının ağır bulunduğundan ötürüdür. Arada sırada kalıplar rafa paletli olarak bazı durumlarda  paletsiz olarak konulmaktadır. Paletsiz olarak eklenilen mamullerde rafların üzerine eklenilen raf kalınlığı genelllike 1.50 mm olarak yada 2.00 mm olarak tercih edilmektedir. Bazı kalıpların çok çok ağır bulunduğundan ötürü raflara H tarzı travers programını gerçekleştirmekteyiz. En ideal raf sistemlerini kullanmak amacıyla firmamız size oluşturulan keşifte bilgi paylaşımı bulunmaktadır.
Market raf sistemleri programında raf dikmeleri krem yada beyaz renkte, üstlerinde tespit edilen raf siperlikleri mavi yada kırmızı renkte imal edilir. Bazı firmalar bilgisayar rafları hedefli kullandığı vakit rafları komple kara renkte tercih etmektedir. Otel ekipmanları yada saniye sel mutfaklarda her projede raflar bulunmaktadır. Otellerde tespit edilen depolarda mamulleri muhafaza etmek hedefli tüketilir. Kuru besin depolarında çelik raf yada mini rack raf, soğuk hava depolarında paslanmaz istif rafları tüketilir.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.