Soğuk hava depo rafları

Depo Raflari
Depo Raf Sistemleri Modelleri
12 Temmuz 2018
Endüstriyel Raf
Raf Sistemleri Fiyat Listesi
16 Temmuz 2018
Ecza-depo-raf-sistemleri

Rafların önlerine istenildiği zaman bant yapılabilir. Bu sisteme konveyör sistemde denir.

Soğuk hava depo rafları , günümüzde depo soğutma sistemlerinin vazgeçilmez unsurları arasındadır. Soğuk oda rafları, soğutma sistemlerinin sürekliliğini sağlamak ve odanın içerisinde ki soğuk havanın ısı kaybını engellemek adına büyük avantajdır. Bu tür ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler özel olarak seçilir ve her bir nokta detaylı bir şekilde düşünülerek sistemin tasarım işlemi yapılır. Özellikle bu tür raf modelleri, depo içerisinde ki soğuk havanın maksimum düzeyde kullanılmasına yönelik üretilir ve rafların özel iletkenliği sayesinde soğuk hava deponun her noktasına eşit şekilde dağılmaktadır. Bu sayede, depo içerisinde bulunan malzemeler sorunsuz bir şekilde depolanabilmektedir.

Soğuk hava depolarında kullanılan raflar paslanmaz raf olarak bilinmektedir. Sistem demir çubuklardan oluşmaktadır. Bu tür raflar hasır köşeler ve ortak takviyeli eğimli şekilde birbirine bağlanmaktadır. Böylece sistemin sağlamlığı sağlanarak uzun süreli kullanım garantisi verilmektedir. Soğuk hava rafları, sizlerin depo şekline ve kullanım amacına göre özel olarak tasarlanabilmektedir. Bu sayede sizlerin sistemi verimli kullanabilme şansınız maksimum seviyede olmaktadır.

Krom raf sistemleri, nikel krom karışımının elektro kimyasal kaplaması ile üretilmektedir ve krom kaplama olarak bilinmektedir. Bu kaplama sayesinde sistem parlak bir görünüme sahiptir. Kromun bu tür sistemlerin imalatından kullanılmasının başlıca sebebi dayanıklı ve sert olmasıdır. Buna ek olarak malzemenin ucuz olması, kullanıcıların maddi yönden rahat etmesine büyük katkı sağlar. Dekorasyon, ve Showroom için krom raf sistemleri kesinlikle önerilmektedir. Bunun en büyük nedeni sağlam ve gösterişli olmasıdır.

Paslanmaz çelik raf, kalite bakımından en kaliteli ürünler sınıfında yer almaktadır. Bu tür sistemler genellikle soğuk, ıslak ve nemli ortamlar da tercih edilmektedir. Ürünlerin üretiminde dış kısma elektro polisaj yapılmaktadır. Bunun yapılmasının sebebi, rafların çizilmesini önlemek ve oksidasyona karşı korumaktır. Eğer sizde böyle bir kullanım tercih ediyorsanız bu ürünler tam size göredir. Özellikle günlük kullanımda oldukça pratik olması ve hafif eşyaların depolanması adına önemli bir fırsattır. Ancak, daha ağır malzemelerin depolanması gerekirse, raf ve tablaların kalınlığı ona göre ayarlanarak raf sistemleri üretilir. Paslanmaz raf imalatı, isteğe göre değişkenlik gösterebildiği gibi, belirli bir standarda göre de olabilmektedir. İmalat sonrası kurulum aşaması da oldukça basittir. Belirli bölgeler de yer alan bağlantı noktaları baz alınarak sistem kurulmaktadır. Kurulum aşamasından sonra belirli test işlemleri yapılarak sistemin sağlamlığı kontrol edilir. Bu süreç zarfında en ufak bir olumsuz durum gözlenmesi halinde anında müdahale edilerek sorunun çözümü sağlanır. Böylece bu raf sistemini sorunsuz olarak kullanabilmeniz sağlanmış olur. Paslanmaz raf fiyatları ise, rafların büyüklüğüne ve kalınlığına göre değişmektedir. Rafları kullanacağınız depo büyükse fiyatta bu büyüklük ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Aynı zamanda ağır malzemelerin raflar da depo edilmesi amaçlanıyorsa, buna bağlı olarak tablaların da kalınlığı artacağından dolayı ürün fiyatı da artmaktadır. Bunlar göz önünde bulundurularak hareket edildiği zaman oldukça karlı bir sisteme kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Depo istif rafları, yerde üst üste konulmuş olan malzemelerin paketli bir şekilde taşınması ve toplu şekilde depolanması için tercih edilmektedir. Taşınması için tekerlekli olanları tercih edilmektedir. Böylece kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu tür rafların tel raf ve metal raf olanları bulunmaktadır. Sizlerin kullanım amacına göre ve depolayacağınız malzemelerin ağırlığına göre sistemin nasıl olması gerektiğini seçebilirsiniz. Bu sayede oldukça kullanışlı bir raf sistemine kavuşmuş olursunuz ve malzemelerinizi soğuk hava depolarında kolaylıkla saklayarak işlerinizin sürmesini sağlarsınız. Kalite her zaman insana fayda sağlayan bir unsurdur.

Konuyla ilgili bizimle 0543 723 17 23 numaradan yada info@rafsistemler.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.